آموزش ثبت نام مزایده خودرو

آموزش ثبت نام مزایده خودرو

شاید خرید خودرو از طریق مزایده یک دستاورد یا یک فرصت بزرگ در زندگی شما باشد. برای اینکه بتوانید کاملا ملموس‌تر این نکته را درک کنید بگذارید برای‌تان یک داستان کوتاه تعریف کنم.

در سال‌های گذشته در شرایط سختی قرار داشتم و بودجه مالی مورد نیاز برای خرید یک ماشین را نداشتم می‌توانستم هزینه مورد نیاز برای خرید ماشین را قرض بگیرم یا از طریق دریافت وام و … ماشین مورد نظر خود را خریداری کنم. اما درست در لحظه آخر یک جرقه در ذهن من شکل گرفت و آن خرید خودرو مزایده‌ای بود.

خرید خودرو مزایده‌ای نه تنها می‌تواند نیاز شما به خودرو را برطرف کند بلکه می‌توانید بعد از مدتی تحقیق و آزمون و خطا نکات خرید خودرو مزایده‌ای را بیاموزید و از این دانش و تجربه برای کسب درآمد نیز استفاده کنید. به این ترتیب که با خرید خودرو و اجاره یا فروش آن درآمد ثابتی برای خود ایجاد کنید.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش ثبت نام مزایده خودرو را به زبان ساده به شما عزیزان بیاموزیم .

مراحل ثبت نام مزایده خودرو

پیدا کردن آگهی مزایده خودرو

خرید خودرو می‌تواند یک مسئله مهم و جدی برای افراد باشد زیرا قرار است سرمایه زیادی را در این زمینه صرف کنند. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها خودروی مورد نظر خود را خریداری کنید یا آن را به فروش برسانید. برای مثال چاپ آگهی در روزنامه، چاپ بروشور یا پوستر، اجرای بیلبورد و … .

اما از آن‌جایی که این تبلیغات معمولاً کوتاه مدت هستند و بایستی هر هفته به روز رسانی شوند شما علاوه بر صرف هزینه مجدد، بینندگان را نیز از دست خواهید داد. در نتیجه امروزه بهترین روش برای یافتن خریدار بازاریابی اینترنتی است. درج آگهی مزایده خودرو در سایت‌ها نیز یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی جهت فروش خودرو است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت مزایده خودرو از طریق انتخاب استان مورد نظر خود و فیلتر کردن سایر شرایط آگهی مزایده خودرو مورد نظر خود را پیدا کنید و برای شرکت در آن سایر اقدامات لازم را انجام دهید.

ثبت اطلاعات

پس از پیدا کردن آگهی مزایده مورد نظرتان در شهر مربوطه بایستی نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایید. این فرم ثبت نام شامل اطلاعات شخصی متقاضی است که باید به درستی تکمیل گردد. از جمله اطلاعاتی که در این فرم باید به ثبت برسد عبارتند از شماره شناسنامه، آدرس، شماره تماس و … . پس هنگام تکمیل فرم ثبت نام مزایده خودرو حتماً توجه داشته باشید که اطلاعات مربوطه را به درستی ثبت کنید تا طی فرایند مزایده با مشکل یا اختلالی روبرو نشوید.

واریز وجه

واریز وجه یکی از مراحل ثبت نام مزایده خودرو است که ممکن است در برخی از سایت‌های مزایده خودرو با آن روبرو شوید. این وجه به عنوان ضمانت از فرد متقاضی درخواست می‌شود. در واقع سایت یا برگزار کننده مزایده جهت اطمینان از حضور قطعی متقاضی در مزایده این وجه را درخواست می‌کند. در برخی موارد نیز این وجه به عنوان پیش پرداخت تلقی می‌گردد تا در صورت برنده شدن متقاضی در مزایده این مبلغ به عنوان درصدی از مبلغ پیشنهادی لحاظ گردد. البته لازم است عنوان کنیم وجه پرداختی در صورت عدم برنده شدن عودت داده خواهد شد.

بررسی خودرو

در برخی مواقع شاید نیاز باشد که خودروی مزایده‌ای مورد نظر را از نظر فنی و عملکردی بررسی کنید. در چنین شرایطی امکان معاینه فنی خودرو وجود دارد. اما این کار را باید قبل از مزایده انجام دهید زیرا پس از شرکت در مزایده و برنده شدن نمی‌توانید به مرحله قبلی برگردید. پس در ثبت نام مزایده خودرو باید کلیه مراحل به دقت و با جدیت طی شوند.

شرکت در مزایده

مزایده خودرو

قدم آخر در ثبت نام مزایده خودرو شرکت در مزایده است. در این مرحله شما باید به محل برگزاری مزایده مراجعه کنید و مانند سایر متقاضیان پیشنهاد خود را برای خرید خودرو مطرح نمایید. البته توجه داشته باشید که پیش از حضور در محل مزایده حتماً صحت و درستی اطلاعات ثبت شده را بررسی کنید. در نهایت نیز خودرو به بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته خواهد شد. و در استان خود باید اگهی پیدا کنید مثلا: آگهی مزایده خودرو در مشهد

چند نکته مهم در خصوص آموزش ثبت نام مزایده خودرو

 • فرایند مزایده خودرو به سرعت انجام می‌شود و ممکن است این فرایند در کمتر از یک دقیقه صورت گیرد. بنابراین قبل از اینکه در جو هیجان انگیز مزایده قرار بگیرید و پیشنهاد بدهید لازم است حداکثر قیمت هر وسیله نقلیه را بدانید.

 • این نکته را در نظر بگیرید که در صورت برنده شدن در حراجی وسیله نقلیه مورد نظر را چگونه حمل خواهید کرد. برای این منظور لازم است که به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • تعداد ماشین‌هایی را که در مزایده قصد خرید آن را دارید تعیین کنید. اینکه فقط قصد خرید یک خودرو دارید یا اینکه می‌خواهید چندین خودرو را در مزایده خریداری کنید زیرا در چنین شرایطی قطعاً به یک خودرو بر احتیاج خواهید داشت.

  • نکته بعدی این است که نوع خودرویی را که قصد خرید آن را در مزایده دارید در نظر بگیرید زیرا اگر خودروی شما کلاسیک باشد شاید قصد استفاده از آن را نداشته باشید و تنها بخواهید از آن به عنوان کلکسیون استفاده نمایید و یا ممکن است خودرویی را خریداری کنید که که بعد از بررسی فنی قابل استفاده باشد. در چنین شرایطی احتیاج به یک خودرو برخواهید داشت.

  • مسئله بعدی که باید به آن توجه کنید این است که اگر قصد استفاده از خودروبر برای حمل خودرو برنده شده در مزایده را دارید فاصله بین مبدا تا مقصد را در نظر بگیرید تا از تعرفه جابجایی آن مطلع شوید.

 • برای ثبت نام مزایده خودرو علاوه بر نمایندگان فروش اشخاص عادی نیز می‌توانند اقدام کنند. اما در نظر داشته باشید که اگر جزو نمایندگان فروش و مجموعه‌هایی هستید که قصد خرید چند خودرو را در مزایده دارید بایستی مجوز لازم را دریافت نمایید تا فعالیت شما قانونی محسوب گردد. در واقع دریافت این مجوز به منزله تعیین تکلیف مالیاتی است.

 • خرید وسیله نقلیه از طریق مزایده می‌تواند سرگرم کننده باشد. تنها چیزی که برای شرکت در این رقابت احتیاج دارید مهارت اجتماعی خوب، نظم و انضباط و صبر است.

 • لازم است به شما عزیزان یادآوری کنیم که پس از حضور در مزایده خودرو تا زمانی که نسبت به پیشنهاد خود اطمینان حاصل نکرده‌اید و به طور قطعی آن را قبول ندارید از بیان آن خودداری نمایید زیرا در صورتی که پیشنهاد شما پذیرفته شود به هیچ وجه امکان بازپس گیری پیشنهاد وجود نخواهد داشت و ممکن است برای اینکه از پیشنهاد خود عقب نشینی کنید مجبور باشید جریمه بپردازید. پس به هیچ وجه در بیان پیشنهادات خود در مزایده خودرو تحت تاثیر محیط قرار نگیرید و پیشنهادات جسورانه نامعقول ارائه ندهید.

 • بررسی‌های مربوط به مشخصات، ویژگی‌ها و وضعیت خودرو را پیش از نهایی کردن پیشنهاد خود انجام دهید. در واقع شما در روز مزایده باید با توجه به ارزیابی‌های انجام شده خود مطابق با بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید یک قیمت معقول ارائه دهید نه اینکه در روز مزایده بیندیشید که خودرو مورد نظر چه ارزشی دارد و آیا این خرید به نفع شما خواهد بود یا به ضرر شما.

ارسال دیدگاه