10 مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا – طراحی 2024

10 مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا - طراحی 2024

تاب ویلا یکی از بهترین تجهیزاتی است که می توانید خریداری کنید اما مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا، تنوع زیادی دارد که احتمالا به یک مدل آن اکتفا نکتید! چرا که همان طور که گفتیم، تاب ویلا حذابیت بسیار خاصی دارد و همه افراد از کودک تا بررگسال، علاقه فراوانی به آن دارند. خرید تاب ویلایی، نیاز به دقت زیادی دارد چرا که درست مانند مبلمان باغی، تمایل خواهید داشت از آن در 4 فصل سال در فضای باز استفاده کنید. در ادامه همه این جزئیات را برایتان توضیح خواهیم داد.

مزایای خرید تاب ویلایی

اولین موردی که درباره مزایای تاب ویلایی باید بگوییم، جنبه تفریحاتی آن است. از آنجا که بیشتر افراد، تاب خوردن را دوست دارند و از آن لذت می برند، تمایل دارند که تاب ویلایی بخرند. حس نوستالژیک تاب خوردن که در کودکی تجربه کرده اند، احتمالا بزرگ ترین مشوق آنها در خرید این آیتم باغی است.

همین علاقه به تاب خوردن باعث شده تا استقبال از خرید انواع مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا بسیار زریاد باشد. اما جالب است بدانید که تاب خوردن، مزایای فوق العاده دیگری نیز دارد. تاب خوردن هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ فیزیولوژیک، فوایدی دارد که به شرح زیر است:

 1. کمک به کاهش استرس و اضطراب جسمی و روانی
 2. کاهش ضربان قلب و کمک به آرام و منظم کردن ریتم قلبی
 3. متعادل کردن فشار خون و کمک به افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به ارگان های داخلی بدن به خصوص مغز
 4. شل کردن عضلات بدن و کاهش فشار و انقباضات در آنها
 5. ایجاد تنفس آهسته و عمیق به دلیل ایجاد بالاترین سطح ریلکسی در بدن

10 مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا

انواع تاب ویلایی چوبی:

تاب ویلایی چوبی در ابعاد بزرگ و خانواگی

blank

یکی از انتخاب های محبوب به عنوان مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا، انواع تاب چوبی چندنفره یا خانوادگی است. مهمترین ویژگی این تاب ویلایی، سایز بزرگ آن است که می تواند حداقل دو تا 4 نفر را پذیرا باشد. اما احتمالا قصد افراد از خرید آن، تاب خوردن خانوادگی نیست بلکه ریلکس کردن کامل و خوابیدن روی آن می باشد.

با این حال، چوبی بودن این تاب می تواند یک نقطه ضعف باشد، زیرا نیاز به مراقبت های زیادی دارد و با توجه به ابعاد بزرگ، احتمالا مجبور خواهید بود برای آن یک سایبان ثابت بسازید تا مجبور نباشید دائما آن را جابجا نمایید.

تاب ویلایی چوبی تک نفره

این مدل تاب، درست مانند مدل تاب های چوبی بزرگ و خانوادگی است اما ابعاد کوچتری دارد و ظرفیت تحمل وزن آن کمتر است. همین ابعاد کوچکتر، باعث می شود که استفاده از آن برای جابجا کردن در قسمت های مختلف باغ و ویلا، آسان تر و کاربردی تر باشد.

آویزهای تک نفره چوبی با قابلیت اتصال به درخت

این آویزها، مدل های زیبا و جذابی در بین انواع تاب ویلا هستند که قابلیت اتصال به درخت یا هر نوع قلابی را دارند. تاب های چوبی در این سبک، مدل های جدیدی هستند که به دلیل طراحی خاص مورد توجه قرار گرفته اند. چوبی بودن آنها، مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلا را ایجاد کرده است وگرنه که مدل های سنتی اینگونه تاب ها، کاملا شناخته شده هستند و هر کسی حداقل یک بار هم که شده، تاب خوردن روی آنها را تجربه کرده است.

از آنجا که این تاب ها قابلیت اتصال به درخت ها را دارند، می توان گفت که کاربرد جالب تری برای استراحت و ریلکس کردن در بین درختان باغ و ویلا را دارند. (تاب هایی با قابلیت قلاب شدن به درخت، جنس های دیگری نیز دارند. اما مدل های چوبی؛ از طراحی های ترند و محبوب سال 2024 به حساب می آیند).

انواع تاب ویلایی پارچه ای:

تاب ویلایی برزنتی تک نفره

blank

این تاب ها، بیشتر از اینکه تاب ویلایی باشند، تاب های مسفارتی و پیک نیکی محسوب می شوند، زیرا به راحتی قابل حمل می باشند و جای بسیار کمی را اشغال می کنند. ممکن است جنس پارچه، بررنتی هم نباشد اما بافت مستحکم و مقاومی دارد تا برای استفاده در فضای باز مناسب باشد. قیمت ارزان، یکی از ویژگی های مهم در آنهاست.

تاب ویلایی مکرومه باغی

یکی از مدل های بسیار پرطرفدار تاب ویلایی، مدل های مکرومه بافی و تاب های ریسمانی بافته می باشد. درست است که قدمت استفاده از این مدل تاب لاکچری و کم هزینه تاب ویلا، بیشتر از سایر مدل هاست، اما هنوز هم به عنوان یکی از ترندهای دائمی در برخی از سبک های دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد. این مدل تاب، بیشتر در فضاهای دکوراسیون بوهمی کاربرد دارد.

برای قسمت هایی از ویلا که در آن سقف وجود دارد، مانند تراس، بالکن، پاسیو و بهار خواب و…، استفاده از تاب های مکرومه بافی پیشنهاد می شود. در واقع بهتر است آن را در بخش های بدون سقف و سایبان قرار ندهید زیرا به شدت مستعد کثیف شدن، آلودگی، پوسیدگی و خرابی می باشد.

تاب ویلایی خاص:

تاب ویلایی شیشه ای

این تاب ها، نمایی شیشه ای و شفاف دارند وگرنه جنس آنها از شیشه نیست (پلی کربنات می باشد). شیشه اصلا قابلیت استفاده ای اینچنینی را ندارد. اما نمای شیشه گونه این تاب ها، باعث شده تا به آنها، تاب شیشه ای گفته شود. تاب های شفاف که اغلب شکل گرد با بیضی دارند، نمایی کاملا لوکس و مدرنی را در دکوراسیون باغ و ویلا ایجاد می کنند.

هم برای بخش های داخلی و هم برای بخش های بیرونی (البته در صورت وجود سقف و سایبان مناسب) می توان از این تاب ها استفاده کرد. اما برای دکوراسیون داخلی، بسیار محبوب تر و پراستفاده تر می باشد. تنوع تاب های شیشه ای در رنگ و طراحی و مدل بالشتک های راحتی آنهاست که می توان با توجه به رنگ غالب در دکوراسیون، آن را انتخاب نمود.

انواع تاب فلزی

تاب فلزی یک نفره

تاب های فلزی، معمولا از جنس آهن و فرفورژه هستند که نمایی شبیه به تاب های پارک های عمومی را دارند. جنس آهن به دلیل سنگینی زیاد، معمولا به عنوان یک جنس مستحکم و پابرجا مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در صورت خرید تاب قلزی آهنی، نباید انتطار داشته باشید که بتوانید آن را به راحتی حرکت داده و در نقطه های مورد نظرتان جابجا و مورد استفاده قرار دهید.

البته در سال های اخیر، تاب های فلزی با جنس آلومینیوم نیز روانه بازار شده اند که به خوبی توانسته اند نقاط ضعف تاب های آهنی را برطرف نمایند. این تاب ها، وزن مستحکم و پابرجایی دارند اما آنقدر سنگین نیستند که نتوان آنها را به راحتی تکان داد. ضمن اینکه نقطه ضعف تاب های آهنی در برابر رطوبت و مشکل زنگ زدگی و خوردگی را نیز جبران کرده اند. بنابراین اگر قصد خرید مدل لاکچری و کم هزینه تاب ویلایی فلزی را دارید، بهتر است از مدل های آلومینیومی انتخاب و خریداری نمایید. ضمن اینکه طراحی تاب های آلومینیومی، کاملا جدید و از ترندهای طراحی در سال های اخیر و سال 2024 می باشد.

تاب فلزی دونفره

تاب فلزی دونفره نیز همان ویژگی های تاب تک نفره فلزی را دارد با این تفاوت که ظرفیت آن بیشتر است. به طور کلی، تاب ویلایی فلزی، تنوع چندانی ندارد. اما جالب است بدانید که مدل های دیگر تاب با اسکلت آلومینیومی، تنوع بسیار بالایی در شکل و طراحی تاب دارند که در ادامه آنها را معرفی کرده ایم.

انواع تاب ویلایی حصیری – پلی رتن:

تاب ویلایی حصیری تک تفره

blank

این مدل از تاب های ویلایی، از لاکچری ترین اتواع مدل تاب می باشد. شکل و طراحی آنها بسیار زیبا و لوکس است و به عنوان یک آیتم دکوراتیو در فضای باز و دکوراسیون داخلی به کار برده می شوند.

تاب حصیری را اغلب با نام تاب تخم مرغی نیز می شناسند. مدل ها و طراحی های جدید این نوع تاب در سال 2024، کاملا جذاب و راحت هستند و در طراحی آنها سعی شده که تنوع بافت حصیری بیشتر باشد. به طور کلی، محصولات حصیری فضای باز، متشکل از اسکلت مقاوم و ضدآب آلومینیومی + روکش بافت پلی رتن می باشند. روکش پلی رتن، نمای حصیری زیبا و اصیلی را ایجاد می کند که به طور تخصصی برای استفاده در فضای باز طراحی و تولید شده است.

شکل و نوع بافت الیاف حصیری روی تاب ویلایی حصیری، می تواند در هماهنگی کامل با مبلمان فضای باز حصیری باشد. این موضوع یکی از جذابیت های محصولات پلی رتن می باشد.

تاب ویلایی حصیری دونفره

تاب حصیری، مدل دونفره نیز دارد که همان زیبایی و کیفیت بالای تاب تک نفره را با خود به همراه دارد. سایز و میزان ظرفیت این تاب برای دونفر بزرگسال و یا خوابیدن یک نقر بزرگسال مناسب می باشد.

آشنایی با محصولات و مبلمان پلی رتن

مبلمان، تاب ویلایی و انواع میز و صندلی فضای باز از جنس حصیری پلی رتن، در رنگ ها و طرح های بسیار زیبا و شیک تولید می شوند و برای چیدمان باغ و ویلا و به طور کلی فضاهای خارجی کوچک و بزرگ، بسیار متناسب هستند. تمامی این محصولات دارای بهترین کیفیت می باشند :

 • ضد آب (Water Resistance)
 • غیر سمی (Non-Toxic)
 • مقاوم در برابر اشعه خورشید (UV Resistance)
 • ضد الکتریسیته ساکن (Anti-Static)
 • ضد قارچ و باکتری (Anti-Bacterial)
 • مستربچ های رنگی مقاوم (Color Masterbatch)
 • الیاف حصیری زیبا و دست بافت
 • اسکلت مقاوم و بادوام
 • کیفیت بالای جوشکاری ( آرگون )
 • کاملا مناسب برای تمام فصول

برند دکورز در ایران، یکی از برترین و بزرگترین تولید کننده های محصولات پلی رتن می باشد که از شما دعوت می کنیم، حتما سری به سایت این برند پرافتخار بزنید و با محصولات آن از نزدیک آشنا شوید.

ارسال دیدگاه